UF Modülleri

TOLEM ÇEVRE olarak aşağıda temel özellikleri verilen ürünlerle Ultrafiltrasyon membranları konusunda sektör profesyonellerine hizmet etmeyi hedefledik ; Özellikle MRW 1060 modeli ile yüksek kapasiteli endüstriyel uygulamalarda yüksek rekabet şansımız bulunmaktadır. Bu modüller pazardaki en yüksek yüzey alanına sahip olan modüllerden biridir ve housing malzemesi şimdi PVC olarak da üretilmektedir. Ultrafiltrasyon modülleri hem spiral sarım hem de modül tipde bulunmaktadur.

Ultrafiltrasyon Modüllerinin tipik uygulama alanları ;

  • İçme suyu temini,
  • Ters Ozmoz ön arıtımı,
  • Proses suyu filtrasyonu(Kazan ve Soğutma suyu filtrasyonu)
  • Yüzme havuzu filtrasyonu,
  • Su ve atıksu geri kazanımı olarak sıralanabilir.      

Membran modülü  yüzey alanı en yüksek olan  modüllerdir(75 m2/modül). Bu şekilde ünite imalat masrafları azalır ve ünitenin kapladığı alan düşer. Alan tasarrufu sağlanmış olur.

Membran kabı, senelerdir ters ozmoz membran kapları imalatında da kullanılan FRP malzemeden imal edilmiştir. FRP malzeme, yüksek mukavemetli, yüksek basınca dayanıklı ve kimyasal dayanımı çok yüksektir. Şu anda modüller PVC olarak da üretilmektedir.

Polyethersulfon’dan imal edilen fiberler : Yüksek mukavemet ve kırılmaya karşı dayanıklılık. Asimetrik şekil nedeniyle yüksek permeate kapasitesi, Düşük TMP (Trans membran basınç) da çalıştığından enerji verimliliği yüksektir.

Membran fiberleri, fiberlerin yapısından dolayı(destek ve koruma tabakalarından dolayı) mekanik olarak çok mukavemetli ve sağlamdır. Fiberlerin patlama basıncı 12 bardır. (Tipik olarak 17 bar)

Fiberlerin asimetrik yapısı ve birbirine çok yakın olan gözenek yapısı modüllün kapasitesi(permeate geçirgenlik) ile partikül tutma verimi arasında optimum bir denge kurulmasını sağlar.

 

Video

Ürün Adı : UF Modülleri